Výstava: 100 let česko-norských diplomatických vztahů

Srdečně zveme na výstavu v Národní knihovně v Klementinu. Panelová – putovní výstava je zde k vidění do pátku 12.11.2021.

Panelová výstava, kterou připravilo Vyslanectví norského království v Praze, dokumentuje století vzájemných diplomatických vztahů. Věděli jste, ze norská firma Bergans uz v roce 1923 dodávala československé armádě batohy? Že v známém pražském domě U Rotta byl kdysi generální konzulát Norska? Nebo že více než 1000 československých dětí za studené války strávilo léto na táborech u Oslofjordu? Toto a mnoho dalších překvapivých zajímavostí můžete vidět na výstavě 100 let česko-norských diplomatických vztahů. Výstava se skládá z deseti velkoplošných plakátů, které prezentují souhrn největších úspěchů, a také několik neveselých příhod ze 100letého bilaterálního vztahu dvou zemí, které jsou v dnešní Evropě blízkými partnery.