Vzácné setkání s bývalými skandinavskými lektory

Na skandinavistiku tento týden zavítali naši bývalí skandinávští lektoři.

První překvapením byla návštěva dánského lektora Mikaela B. Andersena, který působil na FF UK šest let na přelomu milénia. K jeho studentům patřila mj. Michaela Weberová a Kristina Václavů (překladatelky), Kateřina Haušildová (t. č. vyučuje dánštinu v Jutsku), dále pak  Daniela Vrbová (t.č. redaktorka ČRo), Vendula V. Hingarová (t. č. vyučující na FF UK) a Simona Hell. Mikael vyučoval dlouhá léta dánštinu na Copenhagen Business School a nyní tráví několik měsíců na tzv. dannelserejse po Evropě.

Plánovaným překvapením byla hostitelská přednáška Ingvild Nistov, která působila v Praze jako první vyslaná lektorka norštiny po pádu komunismu. Spolu s Jarkou Vrbovou se podílela na výchově první generace norštinářů z FF UK.

Současná lektorka Trina a bývalá lektorka Ingvild (t.č. profesorka na Univerzitě v Bergenu).

Návštěvám přejeme krásný pobyt u nás a těšíme se setkání s absolventy.