Letní škola české a norské historie v červnu 2022

Ve dnech 21. 6. – 3. 7. 2022 organizuje oddělení skandinavistiky letní školu pro naše i norské studenty. Přednášky přednesou odborníci i pozvaní hosté z Akademie ČR, z brněnské nordistiky, jakož i historici z NTNU v Trondheimu. Nenechte si ujít přednášku norské velvyslance Roberta Kvileho. Letní školy se zúčastní 15 norských studentů a učitelů z NTNU. Naši studenti jsou zváni jak na přednášky tak i odpolední program a výlety včetně společného uvítacího oběda. Za účast na letní škole je možno získat kredity.

Přednášky budou především v norštině, menší část pak v angličtině.

Letní škola završuje vzdělávací projekt Česko-norská memorabilia, který otevřel nové kapitoly z česko-norských válečných vztahů. Této tématice bude proto na Letní škole věnována značná pozornost.

Srdečně Vás zveme!

Jednotlivé přednášky jsou otevřené i  zájemcům z dalších akademických pracovišť i z řad veřejnosti.

Celý program Letní školy zde.