Setkání norštinářů v srdci Transylvánie / fotoreportáž

Studenti norštiny a jejich vyučující se tento týden vrátili z BIP, z kombinovaného intenzivního semináře, který pod názvem Scandinavian Intercultural Communication probíhal v rumunské Kluži. Setkaly se zde čtyři evropské nordistiky: Praha, Kiel, Gdaňsk a Kluž.

Přednášky, výlety a společné diskuze propojily vyučující i studenty, kteří zjišťovali, jak jsou na tom se znalostmi norštiny i s akademickým životem. Můžeme jen konstatovat, že naši studenti byli jednoznačně nejkreativnější a spolek Alting v rámci studentských prezentací mnohé inspiroval.

Vyučující představili pražskou nordistiku a sdíleli s ostatními učiteli zkušenosti z výuky a výzkumu. A také vymýšleli, jak ve spolupráci pokračovat do budoucna.

Jednoznačné povedené a inspirativní setkání, které celé probíhalo v norštině!

Děkujeme za organizaci  Oddělení nordistiky v Kluži a za finanční podporu pak Erasmus Plus / ZO FF UK.