Nabídka výuky pro doktorand(k)y a postdoky /výsledky

Oddělení Skandinavistiky UGS v rámci vzdělávajícího projektu Česko-severská memorabilia vypisuje interní výběrové řízení pro výuku volitelných předmětů týkající se dějin nebo kultur severní Evropy nebo dějiny malých národů.

Výuka akademického kurzu proběhne v LS 2023 či v ZS 2023, finanční odměna za přípravu a realizaci kurzu včetně účasti na týdenním školení na Univerzitě NTNU v Trondheimu (2. či 3. týden v květnu 2023) činní 60.000 Kč za semestr.

Zájemci pošlou e-mailem návrh kurzu (název a anotace) a základnu údaje k žadateli (jméno, email, ročník, název disertační práce a termín (budoucího) obhajoby.

Termín odevzdání žádostí: 30.12. 2022.

Kontakt na vedoucí projektu: vendula.hingarova@ff.cuni.cz

Oborová praxe pro doktorand(k)y a postdoky probíhá v rámci projektu Česko-severská memorabilia – demokracie a aktivní občanství ve vysokoškolské výuce podpořeného Fondy EHP (EHP-CZ-ICP-4-009).

VÝSLEDKY VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ:

V roce 2023 bude probíhat výuka těchto volitelných kurzů:

Interkulturalita ve Skandinávii

Česko-finské vztahy

Staroseverština II.

Ostatním navrhovatelům děkujeme za zájem a v případě uvolnění dalších finančních zdrojů, Vás rádi budeme kontaktovat.

Za Oddělení dr. Vendula V. Hingarová a doc. Helena Březinová.