Skandinávské hory

Po návratu ze Skandinávských hor přinášíme snímky z povedené akce. Děkujeme dánštinářům, norštinářům, švédštinářům i kolegům vyučujícím za společně strávený čas a za houževnatost na dlouhé cestě v dešti hlubokým sněhem. Počasí nám sice nepřálo, i tak výjezd ukázal, že diskuze v neformálním prostředí a sdílení zkušeností má smysl.

Děkujeme norské HKdir.no (Direktoratet for høgare utdanning og kompetanse) za finanční příspěvek pro studenty!

A také kolegům ze studentského spolku Alting za pomoc při organizaci.

Sobotní túra vedla z Patejdlovy boudy na Špindlerovu boudu (1208 m). Původní plán byl překročit polskou hranici a navštívit norský dřevěný kostelík Vang, který tam byl z Norska přepraven v roce 1842. Zimní počasí cestu zkomplikovalo, tak jsme aspoň na česko-polské hranici ukázali, kudy ke „stavkirke“.

Momentky ze Skandinávských hor 2023. (Foto: Vendula V. Hingarová, Helena Březinová)