Pozvánka: Otevření výstavy Dánští Židé v Terezíně / 3.10. 2023 v Terezíně

Srdečně Vás zveme na slavnostní otevření výstavy Dánští Židé v Terezíně, kterou naše oddělení připravilo i se zapojením našich dánštinářů-překladatelů.
Uvedení výstavy proběhne v rámci Vzpomínkové akce u příležitosti 80. výročí příjezdu dánských transportů do Terezína.

• Otevření se koná za účasti všech skandinávských ambasád v úterý 3.10. v Terezíně.
  • Od fakulty  jede objednaný autobus v 14 hod a vrací se do Prahy nejpozději v 19.30. Sraz u Palachova pomníku ve 13.55.
  • Pokud Vás pozvání oslovilo, dejte vědět dr. Vendule Hingarové, abychom Vám závazně rezervovaly místo v autobusu.

Po uvedení v Terezíně, bude výstava přesunuta do Lidic, kde bude volně přístupná ve výstavní síni In-Memoriam od 4.10 do 11. 11. 2023.

Těšíme se na Vás.