Pro zájemce o studium dánštiny

Chcete studovat jazyky, literaturu a kulturu? Zajímá vás evropský Sever? Pojďte na Filozofickou fakultu studovat dánštinu! Pokud jste viděli seriál Most, filmy Rytíři spravedlnostiChlast nebo nyní vychvalovaného Bastarda, víte, že Dánové umí vyprávět tak, že jim se zájmem naslouchají i za hranicemi.
Už dávno ale svým vypravěčským uměním pronikli za hranice Dánska Hans Christian Andersen, Karen Blixenová nebo Peter Høeg. Naučit se dánsky je jako popadnout býka za rohy: dánská výslovnost je těžká a Dánům jen tak někdo nerozumí. Norové o Dánech například škodolibě tvrdí, že si nerozumějí ani navzájem. Jako dánštináři to ale budete mít o to snazší, pokud se u nás rozhodnete absolvovat i magistra, ve kterém se pasivně naučíte rozumět i norštině a švédštině. A celá Skandinávie vám může ležet u nohou.
Oddělení skandinavistiky na Univerzitě Karlově je jediné akademické pracoviště v ČR, kde můžete vystudovat dánštinu a které navíc nabízí i studium norštiny a švédštiny.