Naši studenti na letní škole v Trondheimu

Ve dnech 16.- 27.5. 2022 se zúčastní 14 studentů skandinavistiky letní školy na univerzitě v Trondheimu. Letní školu norských dějin,  jazyka, a literatury organizujeme za spolupráce Institutu soudobých dějin NTNU, který připravil sérii přednášek na aktuální témata z norských a skandinávských reálií. Studenti kromě přednášek navštíví i místní i vzdálené pamětihodnosti jako Stiklestad, Falstad a Røros. Velkou událostí bude účast na oslavách národního dne 17. května.

Letní školu koordinuje dr. V. Hingarová a se studenty vyjedou i vyučující dr. Pavel Dubec a doc. Helena Březinová, kteří se také podílejí na výuce. Studentům se bude věnovat i naše norská lektorka Trine, která z Trondheimu pochází.

Institut soudobých dějin NTNU  zveřejnil na svém webu zprávu o příjezdu českých studentů. 🙂

Účast na letní škole našich studentů je možná za laskavé podpory Fondů EHP, které poskytly studentům cestovní i pobytové stipendium. Mobilta probíhá v rámci fakultního projektu „Podpora mobility studentů a zaměstnanců 2021/22“ (EHP-CZ-MOP-3-010).

Výlety po místních pamětihodnostech podpořil Direktoratet for høgare utdanning og kompetanse (HK-dir)